Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAKTC212L8F133FABKXUMA1
SAKTC212L8F133FABKXUMA1
SAKTC212L8F133FABKXUMA1 Infineon Technologies
INFN-S-A0008597380-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Infineon Technologies
Description: MICROCONTROLLER, 32 BIT, TRICORE
Packaging: Bulk
Package / Case: 80-TQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 133MHz
Program Memory Size: 512KB (512K x 8)
RAM Size: 56K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 64K x 8
Core Processor: TriCore™
Data Converters: A/D 14x12b SAR
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.17V ~ 1.43V