Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAKXC2765X72F80LAAKXUMA1
SAKXC2765X72F80LAAKXUMA1
SAKXC2765X72F80LAAKXUMA1 Infineon Technologies
INFNS14284-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Infineon Technologies
Description: 16-BIT C166 MCU - XC2700 FAMILY
Packaging: Bulk
Package / Case: 100-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 576KB (576K x 8)
RAM Size: 58K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 16x8/10b SAR
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V