Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > SB1A40CH_R1_00001
SB1A40CH_R1_00001
SB1A40CH_R1_00001 Panjit International Inc.
SB1A40CH.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A SOD323HE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-90, SOD-323F
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: SOD-323HE
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SB1A40CH_R1_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A SOD323HE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-90, SOD-323F, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: SOD-323HE, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V.
Weitere Produktangebote SB1A40CH_R1_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SB1A40CH_R1_00001 SB1A40CH_R1_00001 Hersteller : Panjit International Inc. SB1A40CH.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A SOD323HE
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
SB1A40CH_R1_00001 SB1A40CH_R1_00001 Hersteller : Panjit SB1A40CH-1876113.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40V,Schottky,SOD-323HE,1.5A