SBYV27-100-E3/73
SBYV27-100-E3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
sbyv27.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 100V 2A DO204AC
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 15 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.07 V @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SBYV27-100-E3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 100V 2A DO204AC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 15 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 15pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 2A, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.07 V @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SBYV27-100-E3/73 SBYV27-100-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor sbyv27.pdf Rectifiers 100 Volt 2.0A 15ns 50 Amp IFSM
auf Bestellung 3163 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
SBYV27-100-E3/73 SBYV27-100-E3/73 Hersteller : Vishay Semiconductors sbyv27.pdf Rectifiers 100 Volt 2.0A 15ns 50 Amp IFSM
Mindestbestellmenge: 2
SBYV27-100-E3/73 SBYV27-100-E3/73 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division sbyv27.pdf Description: DIODE STANDARD 100V 2A DO204AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Produkt ist nicht verfügbar
SBYV27-100-E3\73 SBYV27-100-E3\73 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 2A,100V,15NS,UF RECT