SBYV28-100-E3/54
SBYV28-100-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
sbyv28.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 100V 3.5A DO201AD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AD, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 20 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 20pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 3.5A
Supplier Device Package: DO-201AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 3.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V
auf Bestellung 1400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SBYV28-100-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 100V 3.5A DO201AD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AD, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 20 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 20pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 3.5A, Supplier Device Package: DO-201AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 3.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SBYV28-100-E3/54 SBYV28-100-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor sbyv28.pdf Rectifiers 100 Volt 3.5A 20ns 90 Amp IFSM
auf Bestellung 1351 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
SBYV28-100-E3/54 SBYV28-100-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division sbyv28.pdf Description: DIODE STANDARD 100V 3.5A DO201AD
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 16
SBYV28-100-E3\54 SBYV28-100-E3\54 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 3.5A,100V,20NS,UF RECT