SCD105K102D3Z25-F
SCD105K102D3Z25-F Knowles / Illinois Capacitor
SCD.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 1kVdc 1uF 500Vac
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCD105K102D3Z25-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 1UF 10% 1KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.051" (26.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.850" L x 1.142" W (47.00mm x 29.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCD105K102D3Z25-F SCD105K102D3Z25-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SCD.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 1KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.051" (26.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.850" L x 1.142" W (47.00mm x 29.00mm)