Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SCD105K122A3Z25-F
SCD105K122A3Z25-F
SCD105K122A3Z25-F Cornell Dubilier Knowles
SCD.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 1.2KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 580V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.402" (35.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.776" L x 1.370" W (45.10mm x 34.80mm)
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCD105K122A3Z25-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 1.2KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 580V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.402" (35.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.776" L x 1.370" W (45.10mm x 34.80mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCD105K122A3Z25-F SCD105K122A3Z25-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SCD.pdf Film Capacitors 1200Vdc 1uF 580Vac
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SCD105K122A3Z25-F SCD105K122A3Z25-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SCD.pdf Film Capacitors 1200Vdc 1uF 580Vac