Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SCD155K162A3Z25-F
SCD155K162A3Z25-F
SCD155K162A3Z25-F Cornell Dubilier Knowles
SCD.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 1.6KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 630V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 1.500" (38.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 2.701" L x 1.650" W (68.60mm x 41.90mm)
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCD155K162A3Z25-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 1.6KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 630V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 1.500" (38.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 2.701" L x 1.650" W (68.60mm x 41.90mm).
Weitere Produktangebote SCD155K162A3Z25-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCD155K162A3Z25-F SCD155K162A3Z25-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SCD.pdf Film Capacitors 1.5uF 1600V
Produkt ist nicht verfügbar
SCD155K162A3Z25-F SCD155K162A3Z25-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SCD.pdf Film Capacitors 1.5uF 1600V