Produkte > CUI DEVICES > SCD15PSN
SCD15PSN
SCD15PSN CUI Devices
SCDxxPSN.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: SENSOR CURRENT HALL 15A DC
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Polarization: Unidirectional
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: 50Hz/60Hz
Operating Temperature: -10°C ~ 75°C
Voltage - Supply: 12V
Response Time: 3µs
Sensor Type: Hall Effect, Open Loop
Linearity: ±0.5%
For Measuring: DC
Current - Supply (Max): 25mA
Current - Sensing: 15A
Number of Channels: 1
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCD15PSN CUI Devices
Description: SENSOR CURRENT HALL 15A DC, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Polarization: Unidirectional, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: 50Hz/60Hz, Operating Temperature: -10°C ~ 75°C, Voltage - Supply: 12V, Response Time: 3µs, Sensor Type: Hall Effect, Open Loop, Linearity: ±0.5%, For Measuring: DC, Current - Supply (Max): 25mA, Current - Sensing: 15A, Number of Channels: 1.