Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SCD205K122A3Z25-F
SCD205K122A3Z25-F
SCD205K122A3Z25-F Cornell Dubilier Knowles
SCD.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 1.2KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 580V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.976" (50.20mm)
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms
Size / Dimension: 2.224" L x 1.827" W (56.50mm x 46.40mm)
auf Bestellung 174 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCD205K122A3Z25-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 1.2KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 580V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.976" (50.20mm), Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms, Size / Dimension: 2.224" L x 1.827" W (56.50mm x 46.40mm).
Weitere Produktangebote SCD205K122A3Z25-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCD205K122A3Z25-F SCD205K122A3Z25-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SCD.pdf Film Capacitors 1200V 2uF