Produkte > CUI DEVICES > SCD20PUN
SCD20PUN
SCD20PUN CUI Devices
SCDxxPUN.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: SENSOR CURRENT HALL 20A DC
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Polarization: Unidirectional
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: 50Hz/60Hz
Operating Temperature: -10°C ~ 75°C
Voltage - Supply: 5V
Response Time: 7µs
Sensor Type: Hall Effect, Open Loop
Linearity: ±0.5%
For Measuring: DC
Current - Supply (Max): 10mA
Current - Sensing: 20A
Number of Channels: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCD20PUN CUI Devices
Description: SENSOR CURRENT HALL 20A DC, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Polarization: Unidirectional, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: 50Hz/60Hz, Operating Temperature: -10°C ~ 75°C, Voltage - Supply: 5V, Response Time: 7µs, Sensor Type: Hall Effect, Open Loop, Linearity: ±0.5%, For Measuring: DC, Current - Supply (Max): 10mA, Current - Sensing: 20A, Number of Channels: 1.