Produkte > CUI DEVICES > SCD20PUR
SCD20PUR
SCD20PUR CUI Devices
SCDxxPUR.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: SENSOR CURRENT HALL 20A AC
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Polarization: Bidirectional
Output: Ratiometric, Voltage
Frequency: 50Hz/60Hz
Operating Temperature: -10°C ~ 75°C
Voltage - Supply: 5V
Response Time: 3µs
Sensor Type: Hall Effect, Open Loop
Linearity: ±0.5%
For Measuring: AC
Current - Supply (Max): 25mA
Current - Sensing: 20A
Part Status: Obsolete
Number of Channels: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCD20PUR CUI Devices
Description: SENSOR CURRENT HALL 20A AC, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Polarization: Bidirectional, Output: Ratiometric, Voltage, Frequency: 50Hz/60Hz, Operating Temperature: -10°C ~ 75°C, Voltage - Supply: 5V, Response Time: 3µs, Sensor Type: Hall Effect, Open Loop, Linearity: ±0.5%, For Measuring: AC, Current - Supply (Max): 25mA, Current - Sensing: 20A, Part Status: Obsolete, Number of Channels: 1.