Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SCD684K162A3Z25-F
SCD684K162A3Z25-F
SCD684K162A3Z25-F Cornell Dubilier Knowles
SCD.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 1.6KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.000" (25.40mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 630V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 1.402" (35.60mm)
Capacitance: 0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms
Size / Dimension: 1.776" L x 1.370" W (45.10mm x 34.80mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCD684K162A3Z25-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.68UF 1.6KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.000" (25.40mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 630V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 1.402" (35.60mm), Capacitance: 0.68 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms, Size / Dimension: 1.776" L x 1.370" W (45.10mm x 34.80mm).
Weitere Produktangebote SCD684K162A3Z25-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCD684K162A3Z25-F SCD684K162A3Z25-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SCD.pdf Film Capacitors 0.68uF 1600V