Produkte > SETSAFE | SETFUSE > SCF520PF10A250V
SCF520PF10A250V
SCF520PF10A250V SETsafe | SETfuse
Hersteller: SETsafe | SETfuse
Description: MINITURE FUSE
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CQC, cUL, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300A
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 500 VDC
auf Bestellung 9960 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 41
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCF520PF10A250V SETsafe | SETfuse
Description: MINITURE FUSE, Packaging: Bulk, Package / Case: 5mm x 20mm (Axial), Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Through Hole, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CQC, cUL, UL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300A, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 500 VDC.