SCF5250LAG100
SCF5250LAG100 Freescale Semiconductor
FSCL-S-A0001281510-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Freescale Semiconductor
Description: IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP
Packaging: Bulk
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 100MHz
RAM Size: 128K x 8
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: ROMless
Core Processor: Coldfire V2
Data Converters: A/D 6x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V