Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > SCM205K122H1N29-F
SCM205K122H1N29-F
SCM205K122H1N29-F Cornell Dubilier Knowles
SCM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 1.2KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.142" (29.00mm)
Termination: Screw Terminal, Wire Lead
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.700" (43.18mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2 µF
Size / Dimension: 2.500" L x 2.125" W (63.50mm x 53.98mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCM205K122H1N29-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2UF 10% 1.2KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 70°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.142" (29.00mm), Termination: Screw Terminal, Wire Lead, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.700" (43.18mm), Part Status: Active, Capacitance: 2 µF, Size / Dimension: 2.500" L x 2.125" W (63.50mm x 53.98mm).
Weitere Produktangebote SCM205K122H1N29-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCM205K122H1N29-F SCM205K122H1N29-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SCM.pdf Film Capacitors 2uF 1200V 10% SNUBBER