Produkte > TDK-LAMBDA > SCT120P030512
SCT120P030512 TDK-Lambda
Hersteller: TDK-Lambda
Description: AC/DC CONVERTER 3V 5V 12V 80W
Power (Watts): 80W (110W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense
Size / Dimension: 7.00" L x 4.00" W x 1.65" H (177.8mm x 101.6mm x 41.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Efficiency: 70%
Voltage - Output 1: 3V
Voltage - Output 2: 5V
Voltage - Output 3: 12V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 3
Current - Output 1: 8 A
Current - Output 2: 10 A
Current - Output 3: 2 A
Packaging: Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCT120P030512 TDK-Lambda
Description: AC/DC CONVERTER 3V 5V 12V 80W, Power (Watts): 80W (110W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Size / Dimension: 7.00" L x 4.00" W x 1.65" H (177.8mm x 101.6mm x 41.9mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Efficiency: 70%, Voltage - Output 1: 3V, Voltage - Output 2: 5V, Voltage - Output 3: 12V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 3, Current - Output 1: 8 A, Current - Output 2: 10 A, Current - Output 3: 2 A, Packaging: Bulk.