Produkte > ROHM - JAPAN > SCT2450KEC
SCT2450KEC ROHM - Japan
sct2450ke-e.pdf
Hersteller: ROHM - Japan
SiC-N-Ch 1200V 10A 85W 0,585R TO247 SCT2450KEC : Rohm SCT2450KEC TSCT2450kec
Anzahl je Verpackung: 2 Stücke
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCT2450KEC ROHM - Japan
Description: SICFET N-CH 1200V 10A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 585mOhm @ 3A, 18V, Power Dissipation (Max): 85W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 900µA, Supplier Device Package: TO-247, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V, Vgs (Max): +22V, -6V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 27 nC @ 18 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 463 pF @ 800 V.
Weitere Produktangebote SCT2450KEC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCT2450KEC SCT2450KEC Hersteller : Rohm Semiconductor sct2450ke-e.pdf Description: SICFET N-CH 1200V 10A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 10A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 585mOhm @ 3A, 18V
Power Dissipation (Max): 85W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 900µA
Supplier Device Package: TO-247
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 18V
Vgs (Max): +22V, -6V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 27 nC @ 18 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 463 pF @ 800 V
Produkt ist nicht verfügbar
SCT2450KEC SCT2450KEC Hersteller : ROHM Semiconductor sct2450ke_e-1871968.pdf MOSFET 1200V 10A 450mOhm Silicon Carbide SiC
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Transistor: N-MOSFET; SiC; unipolar; 1.2kV; 7A; Idm: 25A; 85W; TO247
Technology: SiC; SiC
Case: TO247; TO247
Kind of channel: enhancement; enhancement
Type of transistor: N-MOSFET; N-MOSFET
Kind of package: tube; tube
Mounting: THT; THT
Polarisation: unipolar; unipolar
Gate-source voltage: -6...22V; -6...22V
Gate charge: 27nC; 27nC
On-state resistance: 0.45Ω; 0.45Ω
Drain current: 7A; 7A
Pulsed drain current: 25A; 25A
Power dissipation: 85W; 85W
Drain-source voltage: 1.2kV; 1.2kV