SD12-331-R
SD12-331-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 186MA 7.25OHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 7.25Ohm
Current - Saturation (Isat): 148mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 330 µH
Current Rating (Amps): 186 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD12-331-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 330UH 186MA 7.25OHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 7.25Ohm, Current - Saturation (Isat): 148mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Inductance: 330 µH, Current Rating (Amps): 186 mA.
Weitere Produktangebote SD12-331-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD12-331-R Hersteller : Bussmann / Eaton BUS_Elx_PM_4311_SD_Series_High_Power_Density-348740.pdf Fuse Holder Accessories 330uH 0.148A 7.25ohms