SD12-3R3-R
SD12-3R3-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 1.55A 104.3 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 104.3mOhm
Current - Saturation (Isat): 1.42A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 3.3 µH
Current Rating (Amps): 1.55 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD12-3R3-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.3UH 1.55A 104.3 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 104.3mOhm, Current - Saturation (Isat): 1.42A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Inductance: 3.3 µH, Current Rating (Amps): 1.55 A.
Weitere Produktangebote SD12-3R3-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD12-3R3-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-induct-1608839.pdf Fixed Inductors 3.3uH 1.42A 0.1043ohms