SD12-680-R
SD12-680-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 341MA 2.16OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2.16Ohm
Current - Saturation (Isat): 325mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 341 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD12-680-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 341MA 2.16OHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2.16Ohm, Current - Saturation (Isat): 325mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 341 mA.
Weitere Produktangebote SD12-680-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD12-680-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_sd_metalized_shielded_drum_core_power_induct-1608839.pdf Power Inductors - SMD 68uH 0.315A 2.16ohms