SD12-821-R
SD12-821-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 820UH 129MA 14.93 OHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 14.93Ohm
Current - Saturation (Isat): 95mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 820 µH
Current Rating (Amps): 129 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD12-821-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 820UH 129MA 14.93 OHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 14.93Ohm, Current - Saturation (Isat): 95mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Inductance: 820 µH, Current Rating (Amps): 129 mA.
Weitere Produktangebote SD12-821-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD12-821-R Hersteller : Bussmann / Eaton BUS_Elx_PM_4311_SD_Series_High_Power_Density-348740.pdf Fuse Holder Accessories 820uH 0.095A 14.93ohms