SD14-101-R
SD14-101-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 386MA 1.68OHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 1.68Ohm
Current - Saturation (Isat): 373mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 386 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD14-101-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 386MA 1.68OHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 1.68Ohm, Current - Saturation (Isat): 373mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 386 mA.
Weitere Produktangebote SD14-101-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD14-101-R Hersteller : Bussmann / Eaton BUS_Elx_PM_4311_SD_Series_High_Power_Density-348740.pdf Fuse Holder Accessories 100uH 0.373A 1.68ohms