SD14-4R5-R
SD14-4R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.5UH 1.64A 93.5 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 93.5mOhm
Current - Saturation (Isat): 1.74A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm)
Inductance: 4.5 µH
Current Rating (Amps): 1.64 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD14-4R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.5UH 1.64A 93.5 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 93.5mOhm, Current - Saturation (Isat): 1.74A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm), Inductance: 4.5 µH, Current Rating (Amps): 1.64 A.
Weitere Produktangebote SD14-4R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD14-4R5-R Hersteller : Bussmann / Eaton bus-iec-ds-10163-nhbases-1100821.pdf Fuse Holder Accessories 4.5uH 1.74A 0.0935ohms