SD14-8R8-R
SD14-8R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 8.8UH 1.14A 191.3 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 191.3mOhm
Current - Saturation (Isat): 1.25A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm)
Inductance: 8.8 µH
Current Rating (Amps): 1.14 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD14-8R8-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 8.8UH 1.14A 191.3 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 191.3mOhm, Current - Saturation (Isat): 1.25A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm), Inductance: 8.8 µH, Current Rating (Amps): 1.14 A.
Weitere Produktangebote SD14-8R8-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD14-8R8-R Hersteller : Bussmann / Eaton bus-iec-ds-10163-nhbases-1100821.pdf Fuse Holder Accessories 8.8uH 1.25A 0.1913ohms