SD18-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 1.06A 227.8 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 227.8mOhm
Current - Saturation (Isat): 831mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 1.06 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD18-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 1.06A 227.8 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 227.8mOhm, Current - Saturation (Isat): 831mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 1.06 A.
Weitere Produktangebote SD18-150-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD18-150-R SD18-150-R Hersteller : Eaton Electronics cooid00009-pm-101.pdf Power Inductors - SMD 15uH 0.831A 0.2278ohms