SD20-330-R
SD20-330-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 913MA 310MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 310mOhm
Current - Saturation (Isat): 491mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 913 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD20-330-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 913MA 310MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 310mOhm, Current - Saturation (Isat): 491mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 913 mA.
Weitere Produktangebote SD20-330-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD20-330-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_sd_metalized_shielded_drum_core_power_induct-1608839.pdf Power Inductors - SMD 33uH 0.491A 0.33ohms
Produkt ist nicht verfügbar
SD20-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sd_metalized_shielded_drum_core_power_induct-1608839.pdf Power Inductors - SMD 33uH 0.491A 0.33ohms
SD20-330-R SD20-330-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 33uH 0.491A 0.33ohms