SD3114-680-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd3114-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 239MA 2.62 OHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.62Ohm
Current - Saturation (Isat): 305mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm)
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 239 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD3114-680-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 239MA 2.62 OHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.62Ohm, Current - Saturation (Isat): 305mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm), Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 239 mA.
Weitere Produktangebote SD3114-680-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD3114-680-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sd3114-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 68uH 0.305A 2.62ohms