SD3118-330-R
SD3118-330-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd3118-low-profile-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 410MA 986MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 986mOhm
Current - Saturation (Isat): 510mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 410 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD3118-330-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 410MA 986MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 986mOhm, Current - Saturation (Isat): 510mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 410 mA.
Weitere Produktangebote SD3118-330-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD3118-330-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sd3118_low_profile_power_inductors_data_shee-1608816.pdf Power Inductors - SMD 33uH 0.51A 0.986ohms