SD3118-470-R
SD3118-470-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd3118-low-profile-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 370MA 1.21OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.21Ohm
Current - Saturation (Isat): 420mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 370 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD3118-470-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 370MA 1.21OHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.21Ohm, Current - Saturation (Isat): 420mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 370 mA.
Weitere Produktangebote SD3118-470-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD3118-470-R Hersteller : Coiltronics / Eaton 52332ba4-7bec-457c-813e-949e56e24ffb-472900.pdf Fixed Inductors 47uH 0.42A 1.21ohms