SD3812-820-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd38-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 82UH 259MA 2.885OHM SM
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2.885Ohm
Current - Saturation (Isat): 276mA
Material - Core: Ferrite
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD3812-820-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 82UH 259MA 2.885OHM SM, Tolerance: ±15%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2.885Ohm, Current - Saturation (Isat): 276mA, Material - Core: Ferrite, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm).