SD6020-180-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd6020-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 18UH 1.1A 210 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 210mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 850mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 18 µH
Current Rating (Amps): 1.1 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD6020-180-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 18UH 1.1A 210 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 210mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 850mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 18 µH, Current Rating (Amps): 1.1 A.
Weitere Produktangebote SD6020-180-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD6020-180-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_sd6020_shielded_drum_core_power_inductors_da-2489205.pdf Power Inductors - SMD 18uH 0.85A 175mOhms