SD7030-300-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 30UH 1.2A 165 MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 165mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 970mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 30 µH
Current Rating (Amps): 1.2 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD7030-300-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 30UH 1.2A 165 MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 165mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 970mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 30 µH, Current Rating (Amps): 1.2 A.
Weitere Produktangebote SD7030-300-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD7030-300-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 30uH 0.97A 138mOhms