SD7030-3R9-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd7030-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.1UH 3.4A 27 MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 27mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.6A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 4.1 µH
Current Rating (Amps): 3.4 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD7030-3R9-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.1UH 3.4A 27 MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 27mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.6A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 4.1 µH, Current Rating (Amps): 3.4 A.
Weitere Produktangebote SD7030-3R9-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD7030-3R9-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_4330_SD7030_Series-473371.pdf Fixed Inductors 3.9uH 2.6A 22mOhms