SD8328-680-R
SD8328-680-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd8328-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 980MA 286MOHM SMD
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.374" L x 0.327" W (9.50mm x 8.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 286mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 980 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD8328-680-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 980MA 286MOHM SMD, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.374" L x 0.327" W (9.50mm x 8.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 286mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 980 mA.
Weitere Produktangebote SD8328-680-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD8328-680-R Hersteller : Eaton Electronics cooid00010-268.pdf Power Inductors - SMD 68uH 1.0A 220mOhms