Produkte > COILTRONICS / EATON > SD8350-101-R
SD8350-101-R
SD8350-101-R Coiltronics / Eaton
eaton-sd8350-shielded-drum-core-power-inductors-da-1608838.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 100uH 1.3A 308mOhms
auf Bestellung 747 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD8350-101-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 100UH 800MA 360MOHM SM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.374" L x 0.327" W (9.50mm x 8.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 360mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.3A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 800 mA.
Weitere Produktangebote SD8350-101-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD8350-101-R SD8350-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd8350-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 800MA 360MOHM SM
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.374" L x 0.327" W (9.50mm x 8.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 360mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.3A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.177" (4.50mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 800 mA