Produkte > EATON ELECTRONICS > SDCH1V5040-680M-R
SDCH1V5040-680M-R
SDCH1V5040-680M-R Eaton Electronics
eaton-sdch1v50-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1033-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD Semi-Shielded IND, 68uH, 0.85A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 2754 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDCH1V5040-680M-R Eaton Electronics
Description: IND 68 UH 0.85A SMT, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 506mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 850mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm), Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 750 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDCH1V5040-680M-R SDCH1V5040-680M-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sdch1v50_semi_shielded_smt_power_inductor_da-2326206.pdf Power Inductors - SMD SDCH1V5040, 68.0nH, 0.85A, 2 PADS, SMT
auf Bestellung 2940 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
SDCH1V5040-680M-R SDCH1V5040-680M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sdch1v50-semi-shielded-smt-power-inductor-data-sheet-elx1033-en.pdf Description: IND 68 UH 0.85A SMT
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 506mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 850mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm)
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 750 mA