SDH3812-330-R Eaton - Electronics Division
SDH3812_Rev_Mar_2007.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 410MA 1.358OHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.358Ohm Max
Current - Saturation (Isat): 490mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 410 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDH3812-330-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 33UH 410MA 1.358OHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.358Ohm Max, Current - Saturation (Isat): 490mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 410 mA.
Weitere Produktangebote SDH3812-330-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDH3812-330-R Hersteller : Bussmann / Eaton COOIS00304_1-2512093.pdf Power Inductors - SMD 33uH 0.49A 1.132ohms