Produkte > BEL POWER SOLUTIONS > SDI36-48-UD-P6
SDI36-48-UD-P6
SDI36-48-UD-P6 Bel Power Solutions
sdi36-ud.pdf
Hersteller: Bel Power Solutions
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 36W
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.90" L x 1.97" W x 1.30" H (99.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output: 48V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Form: Desktop (Class II)
Efficiency: Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max): 750mA
Input Connector: IEC 320-C8
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 75mW (Max)
Power (Watts): 36 W
Standard Number: C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDI36-48-UD-P6 Bel Power Solutions
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 36W, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.90" L x 1.97" W x 1.30" H (99.0mm x 50.0mm x 33.0mm), Voltage - Output: 48V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 59" (1.50m), Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Applications: ITE (Commercial), Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL, Form: Desktop (Class II), Efficiency: Level VI, CoC Tier 2, Current - Output (Max): 750mA, Input Connector: IEC 320-C8, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 75mW (Max), Power (Watts): 36 W, Standard Number: C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1.
Weitere Produktangebote SDI36-48-UD-P6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDI36-48-UD-P6 SDI36-48-UD-P6 Hersteller : CUI sdi36-ud-1500515.pdf Desktop AC Adapters 36W 48V 0.75A C8 no cable 2.5x5.5