Produkte > BEL POWER SOLUTIONS > SDM36-15-UD-P5
SDM36-15-UD-P5
SDM36-15-UD-P5 Bel Power Solutions
SDM36-UD.pdf
Hersteller: Bel Power Solutions
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 36W
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.90" L x 1.97" W x 1.30" H (99.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output: 15V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Applications: ITE (Commercial), Medical
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Form: Desktop (Class II)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 2.4A
Input Connector: IEC 320-C8
No Load Power Consumption: 100mW (Max)
Power (Watts): 36 W
Standard Number: C22.2 No. 60601-1; 55011 Class B; 60601-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDM36-15-UD-P5 Bel Power Solutions
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 36W, Packaging: Box, Size / Dimension: 3.90" L x 1.97" W x 1.30" H (99.0mm x 50.0mm x 33.0mm), Voltage - Output: 15V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 59" (1.50m), Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Applications: ITE (Commercial), Medical, Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL, Form: Desktop (Class II), Efficiency: Level VI, Current - Output (Max): 2.4A, Input Connector: IEC 320-C8, No Load Power Consumption: 100mW (Max), Power (Watts): 36 W, Standard Number: C22.2 No. 60601-1; 55011 Class B; 60601-1; 61000-3-2; 61000-3-3.
Weitere Produktangebote SDM36-15-UD-P5
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDM36-15-UD-P5 SDM36-15-UD-P5 Hersteller : CUI sdm36-ud-1313796.pdf Desktop AC Adapters 36W 15V 2.4A Medical 2.1x5.5 C8