SDQ12-4R7-R
SDQ12-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-transformer-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 4.41UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Height: 0.047" (1.19mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 17.64 µH
Inductance - Connected In Parallel: 4.41 µH
Current Rating - Parallel: 1.12 A
Current Rating - Series: 560 mA
Current Saturation - Parallel: 1.45 A
Current Saturation - Series: 724 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 199mOhm
DC Resistance (DCR) - Series: 795.9mOhm
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDQ12-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 4.41UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Height: 0.047" (1.19mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 17.64 µH, Inductance - Connected In Parallel: 4.41 µH, Current Rating - Parallel: 1.12 A, Current Rating - Series: 560 mA, Current Saturation - Parallel: 1.45 A, Current Saturation - Series: 724 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 199mOhm, DC Resistance (DCR) - Series: 795.9mOhm, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote SDQ12-4R7-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDQ12-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-sdq-dual-winding-shielded-drum-inductor-tran-1608785.pdf Coupled Inductors 4.7uH 1.45A 0.199ohms