Produkte > SANAN SEMICONDUCTOR > SDS120J015C3-ISATH
SDS120J015C3-ISATH
SDS120J015C3-ISATH Sanan Semiconductor
SDS120J015C3_ISATH-3440486.pdf
Hersteller: Sanan Semiconductor
SiC Schottky Diodes 1200V 15A, TO220-2L, Industrial Grade
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SDS120J015C3-ISATH Sanan Semiconductor
Description: DIODE 1200V-15A TO220-2L, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 1182pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 51A, Supplier Device Package: TO-220-2L, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 45 µA @ 1.2 kV.
Weitere Produktangebote SDS120J015C3-ISATH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SDS120J015C3-ISATH SDS120J015C3-ISATH Hersteller : Luminus Devices Inc. SDS120J015C3-ISATH.pdf Description: DIODE 1200V-15A TO220-2L
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 1182pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 51A
Supplier Device Package: TO-220-2L
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 45 µA @ 1.2 kV