SF1200-TAP
SF1200-TAP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
sf1200.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1200V 1A SOD57
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: SOD-57, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: SOD-57
Operating Temperature - Junction: 125°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.4 V @ 1 A
Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1
Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 1200
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1200 V
Reverse Recovery Time (trr): 75 ns
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SF1200-TAP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1200V 1A SOD57, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: SOD-57, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: SOD-57, Operating Temperature - Junction: 125°C (Max), Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.4 V @ 1 A, Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1, Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 1200, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 1200 V, Reverse Recovery Time (trr): 75 ns, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SF1200-TAP SF1200-TAP Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division sf1200.pdf Description: DIODE STANDARD 1200V 1A SOD57
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SOD-57, Axial
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
auf Bestellung 9519 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
SF1200-TAP Hersteller : Vishay sf1200.pdf Диод: выпрямительный; THT; 1,2кВ; 1А; Ammo Pack; Ifsm: 30А; SOD57 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт