SF3-DC12V
SF3-DC12V Panasonic Industrial Devices
SF%20Relay%20Datasheet.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Safety Relays SF Relay (3a 1b)
auf Bestellung 96 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SF3-DC12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au), Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 15 ms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SF3-DC12V SF3-DC12V Hersteller : Panasonic Electric Works SF%20Relay%20Datasheet.pdf Description: RELAY SAFETY 4PST 6A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Contact Form: 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC