Produkte > CONXALL/SWITCHCRAFT > SF4281-11EPG-3ES
SF4281-11EPG-3ES Conxall/Switchcraft
sf4282-xxepg-3es_cd.pdf
Hersteller: Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT MALE 11POS GOLD SOLDER
Features: Ground
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Silver
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 5.6A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Shielding: Shielded
Number of Positions: 11
Orientation: E
Operating Temperature: -40°C ~ 120°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
Produktbewertung abgeben
Technische Details SF4281-11EPG-3ES Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT MALE 11POS GOLD SOLDER, Features: Ground, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Silver, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 5.6A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Shielding: Shielded, Number of Positions: 11, Orientation: E, Operating Temperature: -40°C ~ 120°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.