Produkte > CONXALL/SWITCHCRAFT > SF4281V-10EPG-3ES
SF4281V-10EPG-3ES Conxall/Switchcraft
C701_Shielded_multi-con-X.pdf
Hersteller: Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT MALE 10POS GOLD SOLDER
Features: Ground
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black, Silver
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 5.6A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Shielding: Shielded
Number of Positions: 10
Orientation: E
Operating Temperature: -40°C ~ 120°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polyester Resin
Primary Material: Plastic
Produktbewertung abgeben
Technische Details SF4281V-10EPG-3ES Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT MALE 10POS GOLD SOLDER, Features: Ground, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Silver, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 5.6A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: E, Operating Temperature: -40°C ~ 120°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder, Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyester Resin, Primary Material: Plastic.