SFA37T12.5K288B-F
SFA37T12.5K288B-F Knowles / Illinois Capacitor
SF.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 12.5uF 370V
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFA37T12.5K288B-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 12.5UF 10% 370VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 3.000" (76.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 12.5 µF, Size / Dimension: 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip, Capacitance: 12.5µF, Size / Dimension: 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SFA37T12.5K288B-F SFA37T12.5K288B-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 12.5uF 370V
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SFA37T12.5K288B-F SFA37T12.5K288B-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SF.pdf Description: CAP FILM 12.5UF 10% 370VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 3.000" (76.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 12.5 µF
Size / Dimension: 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
Capacitance: 12.5µF