SFA44S10K375B
SFA44S10K375B Cornell Dubilier Knowles
SF_Series_Rev_Aug_2016.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 440VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Capacitance: 10µF
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 3.870" (98.30mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFA44S10K375B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 440VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Capacitance: 10µF, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 3.870" (98.30mm).