SFC24T35K291B-F
SFC24T35K291B-F Cornell Dubilier Knowles
SF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 35UF 10% 240VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 240V
Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm)
Capacitance: 35 µF
Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFC24T35K291B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 35UF 10% 240VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 240V, Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm), Capacitance: 35 µF, Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm).