SFC37S20K291B-F
SFC37S20K291B-F Cornell Dubilier Knowles
SF_Series_Rev_Aug_2016.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 370VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Capacitance: 20µF
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm), Lip
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.810" (20.57mm)
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SFC37S20K291B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 20UF 10% 370VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Capacitance: 20µF, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm), Lip, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.810" (20.57mm), Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 3.030" (76.96mm).